Глава МЗС Німеччини запропонував розширити дію місії ОБСЄ на Азовське море


Маас запропонував розширити місію ОБСЄ

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас пропонує розширити дію спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Азовське море. Про це міністр сказав у кулуарах зустрічі міністрів закордонних справ ОБСЄ в Мілані 6 грудня, повідомляє Zeit Online.

На думку Мааса, українська сторона може сприйняти ініціативу позитивно, а російська – "скептично".

Він зазначив, що це може стати темою для обговорення на зустрічі представників РФ і України за посередництва Німеччини та Франції 11 грудня в Берліні.

25 листопада РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення. Їх заарештували й утримують у московських слідчих ізоляторах.

Адвокат Микола Полозов повідомив, що всім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.

США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.

СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-glava-mzs-nimechchini-zaproponuvav-rozshiriti-diju-misiji-obsje-na-azovske-more-563011.html”