"Ми – незалежна держава, у нас є свої таємниці". Пристайко заперечує, що Трамп чинив тиск на ЗеленськогоПристайко сказав, що Трамп не тиснув на Зеленського

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заперечує, що американський президент Дональд Трамп якось чинив тиск на президента України Володимира Зеленського. Про це Пристайко сказав в інтерв’ю "Громадському", яке вийшло 20 вересня.

Об этом сообщает http://aceupmysleeve.net

За словами глави МЗС, Україну намагаються втягнути у протистояння між представниками Республіканської і Демократичної партій США.

"Ті люди, які займаються українсько-американськими відносинами, розуміють, що ми завжди намагалися цінувати допомогу від обох партій. Ця допомога дозволяла нам гарантувати, що зі зміною адміністрації в нас не зміняться пріоритети у відносинах зі США", – сказав дипломат.

Він зазначив, що Україна цінує підтримку американського Конгресу і президента США, але це не означає, що українська влада хоче допомогти якійсь із партій.

"Цікавиться президент Трамп, цікавиться його радник [Рудольф] Джуліані, цікавляться газети, демократи, республіканці, чи на Україну тиснуть. Я хочу сказати, що ми – незалежна держава, у нас є свої таємниці", – додав Пристайко.

Міністр сказав, що Зеленський має право на те, щоб зміст його розмови із Трампом залишився в таємниці, а американські слідчі мають повне право "діставати" цю інформацію у США.

"Я знаю, про що була розмова, і я думаю, що ніякого тиску не було. Була розмова, розмови бувають різні, лідери мають право обговорити всі проблеми, які існують. Ця розмова була довгою, була дружньою, і вона торкалася багатьох питань, на які треба було мати доволі серйозні відповіді", – сказав Пристайко.

У червні Джуліані закликав Зеленського розпочати розслідування справи про ймовірне втручання Києва в американські вибори у 2016 році і можливий підкуп колишнього віцепрезидента США Джо Байдена п’ятим президентом України Петром Порошенком.

9 вересня голови комітетів Палати представників Конгресу США Еліот Енґель, Адам Шифф та Елайджа Каммінґс (усі – Демократична партія) оголосили про початок розслідування повідомлень про спроби Трампа, Джуліані й інших осіб чинити тиск на уряд України з метою поліпшити свої позиції напередодні президентської кампанії 2020 року. Вони зазначають, що адміністрація Трампа, змушуючи Київ "провести два політично мотивовані розслідування, замасковані під антикорупційну діяльність", погрожує відмовити Україні у військовій допомозі.

Джуліані наполягає, що не порушував законодавства, і заявив про політичне переслідування з боку демократів, які очолюють комітети Палати представників Конгресу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-mi-nezalezhna-derzhava-u-nas-je-svoji-tajemnitsi-pristajko-zaperechuje-shcho-tramp-chiniv-tisk-na-zelenskogo-1287400.html”