Офтальмологи підказали, як не втратити зір через проблеми з сітківкою ока

Офтальмологи підказали, як не втратити зір через проблеми з сітківкою ока


Офтальмологи назвали ознаки проблем із сітківкою ока та розповіли, що робити, щоб не втратити зір.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Medikforum.

Loading...

Ознака №1: чорні плями, пластівці сажі і шторки
Такі ознаки говорять про пошкодження сітківки. Це обов’язково має стати є підставою для звернення до офтальмолога.

Ознака №2: спалахи і блискавки в оці
Відчуття спалахів і блискавок в оці може сигналізувати про проблеми з сітківкою. Зазвичай такі зміни пов’язані з тракційним впливом на периферичні відділи сітківки з боку склоподібного тіла.

Ознака №3: метаморфопсія
Це явище, при якому прямі за формою предмети з чіткими контурами стають вигнутими або звитими. Іноді може відзначатися збільшення або зменшення розмірів речей.

Ознака №4: порушення світла та кольору

Порушення світла та кольору може бути ознакою проблем з сітківкою. Це погана толерантність до зміни умов освітлення. Ходьба і керування автомобілем в такому випадку можуть бути ускладнені. Переходити зі світлого приміщення в темне – теж непросто. Також стає важко визначити текстури предметів, розрізнити кольори.

Ознака №5: зниження гостроти зору і порушення предметного зору

Це можливо при багатьох захворюваннях очей. Наприклад, при катаракті може з’являтися в поле зору плями сірого і темного кольору, які відрізняються за формою або ступеня вираженості. Помутніння і дефекти центрального зору викликають проблеми з водінням авто, переглядом телевізора або поширенням осіб. Навіть читання може представляти серйозну складність.

Якщо ви виявили у себе один з п’яти названих ознак, то потрібно негайно звернутися за консультацією до офтальмолога, або лише так ви зможете зберегти свій зір.

Нагадаймо, раніше лікарі розповіли, яких продуктів слід уникати задля збереження гостроти зору.

Але є й хороша новина – британські вчені довели, що короткозорість є однією з ознак високого рівня загального інтелекту.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/09/16/oftalmology-pidkazaly-yak-ne-vtratyty-zir-cherez-problemy-z-sitkivkoyu-oka/”