Підриває безпеку України: компаніям з ФРН загрожують санкції через «Північний потік-2»

Підриває безпеку України: компаніям з ФРН загрожують санкції через «Північний потік-2»


<p>Будівництво газопроводу «Північний потік-2»</p> — Підриває безпеку України: компаніям з ФРН загрожують санкції через «Північний потік-2»

Будівництво газопроводу «Північний потік-2»

Посол США заявив, що німецькі фірми, які підтримують «Північний потік-2» і «Турецький потік», підривають безпеку України і Європи


Посол США в Німеччині Річард Гренелл розіслав німецьким компаніям листи, в яких попередив про можливість введення проти них санкцій з боку Вашингтона через підтримку будівництва газопроводу «Північний потік-2».


Текст послання опубліковало видання Bild.


«Ми підкреслюємо, що, якщо компанії, які надають підтримку російському енергетичному сектору, будуть брати участь в будь-яких (відповідних проектах), це може спричинити за собою введення санкцій», - написав Гренелл.


За його твердженням, «якщо через запуск «Північного потоку-2» і «Турецького потоку» європейські поставки газу через Україну стануть надлишковими, Київ втратить своє значення в сфері політики безпеки, через що зросте ризик інтервенцій з боку Росії».


Як вважає Гренелл, «фірми, які підтримують обидва проекти, підривають безпеку України і Європи».


За інформацією газети, листи, узгоджені з владою США, розіслані багатьом німецьким компаніям, які, в свою чергу, сприйняли їх як шантаж.


«Листи потрібно сприймати не як загрозу, а як ясне вираження політичної позиції США», - заявив в зв’язку з цим виданню представник Гренелла.


Раніше повідомлялося, що США погрожують санкціями компанії, яка споруджує «Північний потік-2».


Нагадаймо, декілька днів тому глава МЗС Німеччини заявив, що через санкції проти «Північного потоку-2» не буде кому захищати транзит через Україну.


Раніше голова МЗС ФРН Гайко Маас знайшов виправдання небажанню Німеччини відмовитися від проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2», пояснивши, що це зашкодило б Україні


Нагадаймо, єврокомісар з питань бюджету Ґюнтер Еттінґер заявив, що трубопровід «Північний потік -2» вже давно будується і не можна так просто зупинити його будівництво.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/pidrivaje-bezpeku-ukrajini-kompaniyam-z-frn-zagrozhuyut-sankciji-cherez-pivnichniy-potik-2-560592.html”