Німецьким компаніям загрожують санкції через ‘Північний потік-2’

Німецьким компаніям загрожують санкції через ‘Північний потік-2’


Німецьким компаніям загрожують санкції через ‘Північний потік-2’

Посол США у Німеччині Річард Гренелл відправив листи компаніям у ФРН, в яких пригрозив можливістю санкцій з боку Вашингтона через підтримку будівництва газопроводу ‘Північний потік-2’.

Про це повідомило видання Bild.

Читайте також: ‘Не німецько-російський проект’: МЗС Німеччини відповіли на критику щодо ‘Північного потоку-2’

Ми наголошуємо, що продовження підтримки російського енергетичного сектору може спричинити за собою введення санкцій,
– написав Гренелл.

Він також додав, що, ’якщо через запуск ‘Північного потоку-2’ і ‘Турецького потоку’ європейські поставки газу через Україну стануть надлишковими, Київ втратить своє значення в сфері політики безпеки, через що зросте ризик інтервенцій з боку Росії’.

Посол США у Німеччині зауважив, що фірми, які підтримують обидва проекти, підривають безпеку України і Європи.

Зазначається, що листи, узгоджені з владою США, розіслані багатьом німецьким компаніям, які, в свою чергу, сприйняли їх як шантаж.

’Листи потрібно сприймати не як загрозу, а як ясне вираження політичної позиції США’, – заявив представник Гренелла у відповідь на таку реакцію.

Нагадаймо, будівництво газопроводу у США засуджували не раз. Так, посол США в Німеччині Річард Гренелл закликав уряд ФРН припинити підтримку ‘Північного потоку-2’. Газопровід дозволить Кремлю отримати величезні суми, які там потім спрямують на агресію та дестабілізацію ситуації.

Окрім того, 19 грудня у Сенаті США представили проект резолюції з вимогою до президента Дональда Трампа протидіяти агресії Російської Федерації на морі та протистояти побудові газопроводу ‘Північний потік-2’.

Що таке ‘Північний потік-2’?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу ‘Північний потік-2’. Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського ‘Газпрому’, який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску ‘Північного потоку-2’ втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.


Джерело статті: “http://fromua.news/article/3296582/nimetsjkim-kompaniyam-zagrojuyutj-sanktsii-cherez-pivnichniy-potik-2/”