Шмигаль підтвердив можливе створення трьох нових міністерств - список

Шмигаль підтвердив можливе створення трьох нових міністерств - список


Шмигаль підтвердив можливе створення трьох нових міністерств — список

В Україні можуть бути створені три нові міністерства:

Об этом сообщает Русский репортер

  • сільського господарства (виділиться з Мінекономіки);
  • промислової політики і оборонного замовлення (виділиться з Мінекономіки);
  • екології (виділиться з Мінекоенерго).

Про це в інтерв’ю "Інтерфаксу-Україна" сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він пояснив, чому не заповнюються наявні вакантні посади керівників міністерств. Зокрема, постійних очільників немає в Мінекоенерго, Міносвіти, Мінкультури.

"Коли ми формували уряд до 4 березня, коронакриза була десь далеко. Але вже за декілька днів роботи стало зрозуміло, що ми входимо в глибоку світову кризу, і є необхідність ухвалювати швидкі рішення. Нам довелося переглянути роботу частини міністрів, бо стали потрібні менеджери, які працюють в умовах кризи, а не стратеги, які дивляться на далеку перспективу. Відбулося дві заміни, але не були підібрані кандидати на міністрів культури, освіти і енергетики", — сказав глава уряду.

Заступники міністрів, які виконують обов’язки, роблять це достатньо ефективно. У них теж є перспективи, ми на них теж дивимося як на кандидатів, які можуть стати міністрами. Паралельно шукаємо нових людей. І тут питання не так в кадровому голоді, є достойні люди, яких би ми хотіли, але вони зайняті в інших сферах, займаються улюбленою справою і їм важко ухвалити рішення. Є люди, які бояться, кажуть "я не самогубець, зараз криза, тому не зараз". Це складний процес, ми не хочемо помилятися.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Нині обговорюються ідеї запровадження посади віцепрем’єр-міністра з питань оборонно-промислового комплексу та космічної галузі, розділення міністерств.

"Є декілька ідей. Перше – це можливість виділення з Міністерства економіки аграрного напрямку в окреме міністерство. Це існує на рівні ідеї, ми над цим працюємо спільно з міністром економіки, спільно з віцепрем’єрами", — зазначив глава уряду.

Мінекоенерго розділять надвоє.

"Друге – це розділення Міністерства енергетики і екології. Ця ідея уже на рівці задуму і початку реалізації. Бо, на жаль, об’єднання не дало того ефекту, на який ми очікували. Для мене було дивним, коли я потрапив на перші засідання Кабінету міністрів, коли міністр енергетики спочатку доповідав про стан справ в атомній енергетиці, потім вугільна галузь, а потім про червонокнижні рослини і вилов мотиля. Відтоді я став прихильником того, що екологією має займатися професійний еколог, якому це близько і який цим живе. Тому розділення міністерства і утворення посади профільного міністра екології – це на порядку денному", — пояснив Шмигаль.

Також можливе створення Міністерства промислової політики та оборонного замовлення.

"Третє – це посилення промислового блоку. Яким чином це робити, поки дискутується: чи створювати окрему посаду віцепрем’єра, чи призначити сильного заступника в Міністерстві економіки, чи, можливо створювати Міністерство промислової політики і оборонного замовлення. Йде дискусія, ми шукаємо формули, людей і найкращий формат реалізації. Хотілося б це зробити якомога швидше, бо є гостра потреба", — сказав Шмигаль.

Нагадаємо, нардеп Олександр Ткаченко повідомив про можливе створення четвертого нового міністерства – науки та інноваційного розвитку.


Джерело статті: “https://tsn.ua/politika/shmigal-pidtverdiv-mozhlive-stvorennya-troh-novih-ministerstv-spisok-1553550.html”